1' Άρχισε ο αγώνας
Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο επιτίθεται στην εστία μπροστά στη Θύρα 8
Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πιέζει ψηλά την ομάδα του Ολυμπιακού
Ο "Δικέφαλος" αγωνίζεται με σύστημα 4-2-3-1. Μπροστά από τον Κρέσιιτς η αμυντική τετράδα είναι από αριστερά προς τα δεξιά: Σαβίνι, Κοντρέρας, Τσιρίλο, Σνάουτσνερ. Τα δύο αμυντικά χαφ είναι οι Βιτόλο και Γκαρσία, μπροστά τους σε ρόλο "μπαλαντέρ" κινείται ο Βλάνταν Ίβιτς. Στις δύο πτέρυγες είναι ο Φωτάκης (δεξιά), ο Κουτσιανικούλης (αριστερά) και μοναδικός προωθημένος ο Μουσλίμοβιτς
Παρόμοια διάταξη έχουν και οι φιλοξενούμενοι. Η τετράδα στην άμυνα μπροστά από τον Πάρντο, αριστερά προς τα δεξιά: Χολέμπας, Μέλμπεργκ, Α. Παπαδόπουλος, Μανιάτης. Οι δύο αμυντικοί χαφ είναι ο Ντουντου και ο Μοντέστο, μπροστά τους κινείται ο Ιμπαγάσα, στο αριστερό άκρο βρίσκεται ο Ζαϊρί, στη δεξιά ο Ρόμενταλ και κορυφή ο Τζιμπούρ
6' Σουτ του Μουσλίμοβιτς από πλάγια θέση η μπάλα φεύγει άουτ
Μετά από δέκα λεπτά παιχνιδιού δεν υπάρχει ξεκάθαρη υπεροχή για κάποια από τις δύο ομάδες. Ο ΠΑΟΚ έχει λίγο παραπάνω την μπάλα στα πόδια του και προσπαθεί να επιτεθεί με ψηλές μπαλιές προς τον Μουσλίμοβιτς κυρίως.
12' ΓΚΟΛ, 0-1 ο Τζιμπούρ. Τραγικό λάθος του Κοντρέρας στη μεσαία γραμμή ο Ιμπαγάσα κερδίζει την μπάλα και δίνει στον Τζιμπούρ που από πλάγια θέση "νικάει" τον Κρέσιτς
14' Ακόμη ένα λάθος των παικτών του ΠΑΟΚ στο χώρο του κέντρου ο Ζαϊρί παίρνει την μπάλα κάνει το συρτό σουτ έξω από την περιοχή, όμως μπλοκάρει εύκολα ο Κρέσιτς
16' Τραγική ασυνεννοησία Κοντρέρας- Σαβίνι η μπάλα καταλήγει στους παίκτες του Ολυμπιακού, ο Ρόμενταλ μπαίνει στην περιοχή σπάει την μπάλα στον Ζαϊρί, όμως, αστοχεί μέσα από τη μικρή περιοχή
17' Σέντρα του Κουτσιανικούλη κεφαλιά του Ίβιτς η μπάλα κοντράρει στον Χολέμπας και καταλήγει κόρνερ
21' Ο Ντουντου γυρνάει δυνατά την μπάλα στον Πάρντο, ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού δεν μπορεί να διώξει την μπάλα και καταλήγει κόρνερ
23' Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού διαμαρτύρεται για λέϊζερ που τον χτυπάνε από την κερκίδα
* Ο Λίνο παρακολουθεί τον αγώνα από τα επίσημα της Τούμπας, παρέα με τις συζύγους των Κοντρέρας και Γκαρσία
* Διακοπή στο παιχνίδι γιατί ο Α. Παπαδόπουλος έχει πέσει στο έδαφος, όμως, το ριπλέι δείχνει ότι ο Βιτόλο μόλις τον έχει ακουμπήσει
* Η κατοχή είναι 56- 44 υπέρ του Ολυμπιακού
32' Κίτρινη κάρτα ο Σαβίνι γιατί παρεμπόδισε τον Μανιάτη που πήγε να πάρει την μπάλα
* Πάρτε μία γεύση από το τι συνέβη πριν την έναρξη του αγώνα
* Ο Κωνσταντινέας καταλογίζει  πλάγιο χωρίς ο επόπτης να έχει υποδείξει κάτι, ενώ στη συνέχεια καταλαβαίνει το λάθος του, παίρνει τη φάση πάνω του και δίνει ελεύθερο, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να γυρνούν την μπάλα στους γηπεδούχους.
39' Η ανάπτυξη του ΠΑΟΚ συνεχίζει να είναι προβληματική έχοντας περάσει 39 λεπτά. Η μπάλα φτάνει στην περιοχή του Ολυμπιακού μόνο με σέντρες του Κουτσιανικούλη
41' Ο Χάβος σηκώνει για ζέσταμα τους Σαλπιγγίδη και Βιεϊρίνια με τον κόσμο να τους αποθεώνει
43' Ο Βιτόλο χάνει την μπάλα στο χώρο του κέντρου ο Τζιμπούρ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, όμως, το σουτ του καταλήγει άουτ
45' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, 1-1 ο Κουτσιανικούλης. Ο Φωτάκης κάνει την μπαλιά, οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν μπορούν να διώξουν, η μπάλα φτάνει στον μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ που παίρνει την κόντρα από τον Πάρντο και ισοφαρίζει σε 1-1. Είχε προηγηθεί εκτέλεση κόρνερ του Ζαϊρί, ο Μοντέστο πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πήγε πλάγια προς τον Τζιμπούρ, ο οποίος σούταρε, βρήκε την μπάλα λίγο με το πόδι ο Κρέσιτς και την απομάκρυνε ο Σαβίνι πάνω στη γραμμή. Στην κόντρα έγινε η φάση του γκολ του ΠΑΟΚ
1-1 οφσάιντ
* Ο ΠΑΟΚ με γκολ του καλύτερου παίκτη του, Βασίλη Κουτσιανικούλη, έφερε το ματς στα ίσα και ο Χάβος έχει την ευκαιρία να διορθώσει τα λάθη στο στήσιμο και στην ανάπτυξη της ομάδας
Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
46' Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε...
* Δείτε τους πανηγυρισμούς των παικτών του ΠΑΟΚ μετά το γκολ του Κουτσιανικούλη
46' Ο Ερνέστο Βαλβέρδε σηκώνει για ζέσταμα τους Πάντελιτς, Φουστέρ και Ουρτάδο
48' Όμορφη συνεργασία Ίβιτς- Ετό ο τελευταίος πιάνει δυνατό σουτ η μπάλα χτυπάει στη συμβολή των δοκών, όμως, ο Κωνσταντινέας δείχνει κόρνερ
50' Ο Χάβος σηκώνει για ζέσταμα τους Σαλπιγγίδη, Βιεϊρίνια και Τσουκαλά
51' Υπέροχη μπαλιά του Γκαρσία στον Μουσλίμοβιτς, ο Βόσνιος βγαίνει απέναντι στον Πάρντο κάνει το πλασέ, όμως, ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού διώχνει σε κόρνερ
52' Γέμισμα του Γκαρσία η μπάλα περνάει από όλη την άμυνα του Ολυμπιακού, όμως, προ του Μουσλίμοβιτς διώχνει σε κόρνερ ο Ρόμενταλ
53' Ο Τσιρίλο βρίσκεται στο έδαφος πιάνοντας τα πλευρά του, μικρή διακοπή
Ο Βιεϊρίνια θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ. Ο Χάβος φώναξε τον Πορτογάλο που σε λίγα λεπτά θα περάσει στο παιχνίδι
58' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια θα πάρει τη θέση του Φωτάκη. Ο Πορτογάλος πραγματικά αποθεώνεται από τον κόσμο του "Δικεφάλου"
62' Γλυκιά μπαλιά του Βιεϊρίνια στον Κουτσιανικούλη, ο τελευταίος χάνει  το βηματισμό του και δεν μπορεί να απειλήσει την εστία του Ολυμπιακού
63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ παίρνει τη θέση του Ντουντού
* Στο ζέσταμα τους Σαλπιγγίδη και Τσουκαλά πλαισίωσε ο Αρίας
66' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπαγάσα για σκληρό φάουλ στον Βιεϊρίνια.
* Ετοιμάζεται ο Σαλπιγγίδης, ο οποίος θα αποτελέσει τη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟΚ
68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης παίρνει τη θέση του σκόρερ, Βασίλη Κουτσιανικούλη
69' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια μπήκε μέσα στην περιοχή ανατράπηκε από τον Α. Παπαδόπουλο και ο Κωνσταντινέας έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Βιτόλο θα είναι ο εκτελεστής του πέναλτι
70' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ, 2-1. Ι Βιτόλο ξεγελά τον Πάρντο στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Ολυμπιακού και δίνει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ. Ο Ισπανός μετά την εύστοχη εκτέλεση του πέναλτι τρέχει να το πανηγυρίσει προς τον πάγκο του ΠΑΟΚ ψάχνοντας τον γιατρό της ομάδας, Γιάννη Ράλλη. Όταν συνειδητοποιεί ότι προσφέρει τις πρώτες βοήθειες στον Βιεϊρίνια πάει προς το μέρος του και τον αγκαλιάζει
73' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στο παιχνίδι περνάνε οι Πάντελιτς και Ουρτάδο και παίρνουν τις θέσεις του Ιμπαγάσα και του Ρόμενταλ
76' Ο Βιεϊρίναι μπήκε ορεξάτος και έχει αναστατώσει την άμυνα του Ολυμπιακού, κερδίζοντας και το πέναλτι
77' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσουκαλάς παίρνει τη θέση του Ίβιτς
79' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια για διαμαρτυρία. Ο Πορτογάλος διαμαρτυρήθηκε έντονα για ένα σκληρό μαρκάρισμα που δέχθηκε ο παίκτης του ΠΑΟΚ από τον Μοντέστο
80' Κίτρινη κάρτα στον Α. Παπαδόπουλο για δυνατό μαρκάρισμα στον Τσουκαλά
82' Σουτ του Ζαϊρί έξω από την περιοχή η μπάλα κοντράρει στον Μοντέστο, όμως, καταλήγει στην αγκαλιά του Κρέσιτς
83' Ο ΠΑΟΚ έχει υπέρ 58-42 την κατοχή της μπάλας
* Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ φωνάζουν συνθήματα για το Κύπελλο, "ΠΑΟΚάρα σ'αγαπώ φέρε μας το Κύπελλο στον Πύργο το Λευκό"
89' Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη για διαμαρτυρία
90+ Μπήκαμε στις καθυστερήσεις
Ο Κωνσταντινέας έχει δείξει τρία λεπτά καθυστερήσεις, όμως, στο 93,15 δείχνει φάουλ για για τον Ολυμπιακό